Сировиною для отримання поліетилену є етилен - газоподібний продукт, що складається з атомів вуглецю і водню. Етилен СН2 = СН2 являє собою при нормальних умовах безбарвний газ з температурою кипіння -103,8°С.
Пінополіетилен (ППЕ) утворюється шляхом полімеризації етилену: в результаті виходить частково кристалізований матеріал. ППЕ має зони з високою щільністю, в яких молекули випрямлені, і зони з хаотичною структурою. У такому вигляді поліетилен зберігає міцність до температур 110-130 ° С.
Під зшивкою пінополіетилену розуміється процес зв'язки ланок молекул в широко-порожнисту тривимірну сітку за рахунок утворення поперечних зв'язків. При зшивці в молекулярних ланцюжках, що містять атоми вуглецю і водню, під впливом зшиваючого агента у ланок молекул поліетилену відриваються окремі атоми водню. Новоутворений вільний зв'язок використовується для з'єднання вуглеводневих ланцюжків між собою.
При хімічній зшивці атоми водню в молекулах поліетилену заміщаються під впливом хімічних речовин.
Сировиною для виробництва ППЕ є:
- поліетилен низької щільності (гранули);
- азодікарбонамід (вспенівающий агент);
- пероксид (зшиває агент);
- пігменти.
Сировинні матеріали після змішування у встановлених пропорціях гранулюються та направляються на екструдер, на якому за рахунок підігріву і продавлювання формується материнський лист.
Сформований материнський лист подається в камеру спінювання: в першій частині піниться при температурі 180°С, а в другій - процес хімічного зшивання при 220°С. Газова суміш формує пористу структуру ізоляційного матеріалу.
Потім листи пінополіетилену охолоджуються та нарізаються до необхідної ширини в процесі намотування.
Подальша переробка може включати як дублювання - зварювання з захищаючими або функціональними матеріалами (алюмінієву фольгу, плівкою, папером, тощо), так і формування трубних та пресованих виробів.